Rahat ve Şık Şifon Elbiseler

Rahat ve Şık Şifon Elbiseler

Şifon kumaşlardan elbiselerle rahatlığı ve şıklığı bir arada bulacaksınız

Chiffon fabricŞifon elbise modelleri sıcak havalar için tercih edilebilecek en mükemmel seçenektir. 2019 Yazlık çiçekli şifon elbiseler ile rahatlığı ve şıklığı bir arada bulacaksınız. Özel bir etkinlik için veya günlük olarak da mükemmeldir.

Şifon elbise modelleri, seçilecek takılara ve ayakkabılara göre her türlü ortam için kullanılabilen şık yazlık kıyafetler olduğundan dolayı kullanılacak ayakkabılar, şifon elbisenin hangi ortam için giyileceğini belirleyen en önemli etkenlerden biridir.

Günlük kullanım için düz bir şifon elbisenin altına tek bantlı sandaletler veya terlikler tercih edilebilir. Şifon elbiseleri gece davetlerinde abiye yerine kullanacaksanız, burnu açık ve ince bantlı bir ayakkabı modelleri, özellikle düz renk, farklı omuz ve kol kesimlerine sahip şifon elbiseler için biçilmiş kaftandır.

Şifon Kumaş Nasıl Temizlenmeli?

Şifon kumaştan bir gömlek ya da etek temizliğini yapacaksanız ılık su ile elde yıkayabilirsiniz. 30 °C çamaşır makinesinde hafif ayarda yıkayabilirsiniz. Şifon kumaşı ütülemek de oldukça kolaydır. Düşük ısıda ütüleyerek kırışıkları kolayca yok edebilirsiniz.

şafaknur-giyim-kategori-2

 

Şifon elbise çok tercih edilen kısa elbise modelleri arasındadır. Gece şık bir restorana giderken yada özel davet ve gecelerde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık ve son derece moda olan şifon elbiseler kadınların gözdesi. Modayı yakından takip edenler hem rahat olsun hem şık olsun diyenler bu şifon kısa elbise modelleri sizler için. İşte şık ve son moda 2019 şifon kısa elbise modellerini sizler için hazırladık...

Şafaknur 2019 Koleksiyonunda en güzel şifon kumaşlardan oluşan elbiselere göz atabilirsiniz. Bahar ve yazlık elbiselerde şifon kumaşın getirdiği rahatlığı ve şıklığı; burada www.safaknurshop.com 'da bulabilirsiniz.

 

Etek turkuaz 1 (345)
Gömlek krem 2 (203)
Kırmızı Elbise 1 (180)
Triko kazak siyah 1 (289)

Şifon Kumaş Nedir?
Bu kumaş türü çok ince ve ışık geçiren bir kumaş türüdür. Çok ince bir kumaştır ve tek katlı olarak dokunur. Şifon, genellikle gece elbisesi, yazlık giysiler ve şal üretiminde kullanılan tek katlı ipek iplikle dokunan, ince, yarı saydam transparan bir kumaş türüdür. Şifon kumaşların daha ucuz maliyetli olması bakımından polyester ve sentetik liflerden dokunanları da vardır. Şifon kumaşlar genellikle yazlık giysilerde kullanılmaktadır. Ayrıca abiye elbise dikiminde de tercih edilmektedir.